UZ Gent broekpakken in Congo!
UZ Gent broekpakken in Congo!
Om 8u afspraak in het kantoortje van onze Afrikaanse collega Bernard. Zoals gisteren afgesproken gaan we kijken in lokaal 1 naar de afvulling van Glycerine met 2 % phenol in flesjes van 15 ml (niet steriel) en in lokaal 2 : van promethazine expectorans siroop flesjes van 100ml beide bereidingen worden hier nog zeer frequent gevraagd.
We wanen ons even in de Gentse universiteit, niet door de inrichting en de apparatuur in de lokaaltjes, maar alle personeel staat er netjes bij in hagelwit broekpak met grote blauwe letters UZ GENT De “ tweedehands “ kledij die we 2 jaar geleden opstuurden komt hier blijkbaar nog goed van pas. De mondmaskers die wij vanuit Belgie hebben meegenomen (overschot van stocks i.v.m de griepepidemie ) zijn ook onmiddelijk in gebruik genomen. Tot onze grote verbazing gebeurt de afvulling volledig manueel m.a.w. 15 ml van de dikvloeiende glycerine wordt opgetrokken in een plastieken spuit en overgebracht in kleine plastieken flesjes, erna moeten er nog dopjes opgezet worden Een lastig karwei, want er moeten er zo maar liefst een paar 100 gevuld worden.
Francine stopte me zonder aarzelen een spuit in de hand zodat ik het aan den lijve mocht ondervinden en na een 5-tal was ik al overtuigd. Ik heb haar beloofd een beter en handiger systeem te zoeken en dat ik het niet moet wagen mijn belofte te vergeten kon ik uit haar ogen aflezen. Het staat genoteerd in mijn verslag!!!!
Dan naar Pierre: ook hier kijken we met verbaasde ogen en is het even moeilijk om niet in een lach te schieten, hoe vinden ze het toch uit!!! De flesjes worden één per één gevuld. De siroop wordt vanuit een grote ketel via een kleine trechter in de flesje gegoten met behulp van een zelfgemaakte doseerpollepel (plastieken potje afgesneden op een volume van 100ml en vastgeplakt aan een zelfgemaakte metalen steel) De flesjes worden erna ook manueel gesloten, een binnenstop wordt er met een houten stok ingeklopt, daarna komt er een draaistop op en wordt elk flesje voorzien van een keurig etiket. Ook hier noteer ik: uitzien naar efficiënter afvulsysteem!!!
We bezoeken nog de stockeringsruimtes van de grondstoffen, van de afgewerkte produkten en het medisch materiaal . Hier is duidelijk sprake van plaatsgebrek. 's Avonds bij Maria Masson afspraak met Dr Marie-Jo ( orthopidisch chirurg in CIRRI) i.v.m de oude stock aan orthopedisch materiaal die we in Mechelen nog voorradig hebben.





Ajoutez un commentaire