Feest in het ziekenhuis

Mar 172011

Feest in het ziekenhuis

Vandaag is het opening van de nieuwe dienst voor toxicomanen. Een onberispelijk en zelfs mooi nieuw gebouw met 30 bedden voor patiënten met een verslavingsprobleem. Met vandaag dus een grote receptie waarbij de Bisschop, de Broeder Generaal, een Minister en andere personaliteiten zullen aanwezig zijn.
Image
Er is heel veel gebeurd de laatste twee dagen: allerlei afwerking, de tuin werd aangelegd,nde meubels werden geleverd. Alle ramen, deuren, de bedden en alles wat voor verven in aanmerking komt werd nog snel bruin geverfd – niet direkt de mooiste kleur maar tot daar. Op de ergo werden papieren bloemetjes gemaakt die in de bloemenperken zullen worden gestoken. Er was jammer genoeg de laatste dagen geen water in het hele ziekenhuis zodat het schoonmaken niet zo best lukte.

De direkteur had even het op zich mooie idee geopperd om de (achter gesloten deuren) opgenomen patienten in het feest te betrekken, ze ook te laten aanwezig zijn. Hij was blijkbaar even vergeten dat ze dan collectief de benen zouden nemen….

Het wordt wel feestelijk.De vrouwen zullen allemaal in dezelfde (gehuurde) panjes gekleed worden. De mannen in uniform. Er zal limonade zijn, natuurlijk geen alcoholische dranken.

Een beetje vervelend: er wordt sinds 4 dagen gestaakt door de verpleging, voor de zoveelste keer. Ze willen 40 % loonsverhoging. En ze zitten dus ostentatief niets te doen onder een afdak aan de ingang. Maar vreemd genoeg: de mannen wel in het voor vandaag opgelegde smetteloze wit-blauwe uniform. Overigens kregen ze te horen dat wie vandaag nog staakte, ontslagen zou worden. Wat hun blijkbaar niet van hun stuk brengt.

feest voor iedereen

En wat gelukkig zo niet opvalt: eigenlijk heeft niemand er een duidelijk idee van waarvoor deze dienst nu zal moeten dienen. De directie koos ervoor nog geheim te houden wie er zal werken, dat wordt een verrassing voor morgen.
Niemand hier bleek hier ook maar enige basis te hebben op het gebied van toxicomanie. Er zou vorig jaar door een andere opleider even iets over verteld zijn, maar er bleef heel weinig hangen.

Wij hebben de laatste dagen besteed aan een soort spoedseminarie rond dit thema voor de dokters en de psychologen – de verpleegkundigen kwamen niet wegens de staking. Bleek dat ze heel serieus dachten ook rokers/nicotineverslaafden op te zullen nemen en heel verwonderd waren dat we dit niet zo’n best idee vonden.
Ze zijn het er wel allemaal over eens dat er hier nauwelijks iemand om een behandeling voor middelenmisbruik komt vragen. Het wordt dus waarschijnlijk een soort overloopdienst waar de psychosenafdeling die nu zwaar overbelast is zijn patiënten naartoe kan laten vloeien die ook teveel drinken of cannabis gebruiken.

Patiëntjes op de pediatrie van Kamenge.

Dus een soort vervolgbehandeling dubbeldiagnose en daar proberen we hen wat op voor te bereiden….Feit is dat ze wel blij zijn met de info die we geven en dat het in al zijn bescheidenheid toch duidelijk beter is dan niets….
En ook al stellen we ons vragen over hoe ze e.e.a. gaan aanpakken, de nieuwe dienst blijft een mooie realisatie!

Bookmark and Share

1 réaction(s):

Dokter Colaert, Een mailtje van Danny De Geyter, werkzaam op CT in SEZZ. Ik heb reeds zes jaar op een rij voor een paar weken in Bujumbura verbleven. Mijn beste vriend (Belg) heeft daar een B&B gebouwd op het strand van het Tanganykameer. Misschien interresant om er te verblijven. Ik vertrek weldra naar Buja, kun je mij het adres van Uw project eens doormailen, dan kan ik eens eens kijkje gaan nemen. Groeten

Ajoutez un commentaire

Le contenu de ce champ ne sera pas montré.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Inline assets are allowed.
  • Insert Flickr images: [flickr-photo:id=230452326,size=s] or [flickr-photoset:id=72157594262419167,size=m].
  • Youtube and google video links are automatically converted into embedded videos.
CAPTCHA
Cette question est demandée pour la prévention du spam-messages.