Blij weerzien in Nikki (Benin)!

Mar 062011

Blij weerzien in Nikki (Benin)!

Onze missie is gestart ! Marc Hardman( uroloog ) zal zijn Afrikaanse collega Dr. Mama inwijden in de techniek van endoscopie. Met al zijn ervaring is dit dan ook voor het ziekenhuis ( en de vele patiënten ) een welkom geschenk. De oka vpk zijn sterk gemotiveerd, leergierig en stralen van ’s ochtends tot ’s avonds. Het is aangenaam werken hier, ondanks de beperkte middelen. We zijn blij om hier gedurende 2 weken deel te mogen uitmaken van hun team.

Zaterdagavond geland in Cotounou ( na een vlucht van 8 uur ) en “ bijna “ goedgekeurd om Benin binnen te gaan. Bij het passeren van de douane stelde Marc vast dat zijn gele vaccinatiekaart “ ergens “ was, maar waar ?? En dus werd hij dus vriendelijk verzocht om in een rij te wachten aan het “ vaccinatiekamertje “. Door een spleet in de gordijnen zag ik dat daar ter plaatse de nodige vaccinaties gegeven werden. Marc had geluk. Het feit dat hij arts is en wel degelijk gevaccineerd was, heeft hem een “ prikbeurt “ bespaard.

De directeur van het ziekenhuis stond ons op te wachten, en na een hapje in ons hotelletje en een biertje in een plaatselijk café, kropen we moe maar tevreden ons nest in. Volgende ochtend richting Nikki ( dat is uren en uren rijden op meestal zeer slechte wegen, en als de weg goed lag dan werd het gaspedaal ook wel eens flink ingeduwd, maar we hadden een prima chauffeur ! En geen enkele  flitspaal in de buurt !) om s’avonds om 19u te arriveren.

Image
We kregen een half uurtje tijd om ons op te frissen want we werden meegenomen naar een verjaardagsfeestje van de vrouw van één van de artsen. Het weerzien met het personeel deed deugd, voor zowel Marc als mezelf was het onze tweede missie in Nikki.

 Image

Het biedt heel wat voordelen als je terug naar een plek kan gaan ( je kent het personeel, je kan vlugger efficiënter werken, en je bouwt een vertrouwensband waardoor je ook makkelijker kan inspelen op behoeften, enz). Maandag dan eerste werkdag, er wordt dan om 10u gestart omdat de grote wekelijkse schoonmaakbeurt in het ganse ziekenhuis plaats vindt van 8u tot 10u. Om 7u45 is er eerst het groeten van de vlag, samen het volkslied  zingen en personeelsvergadering in open lucht. En dan zagen we de tientallen  patiënten die geduldig stonden te wachten voor een consultatie….

Image

Eén van de patiënten die we zagen, was een “ urgentie “ . Een jongeman had reeds 4 dagen een priapisme ( blijvende erectie die niet verdwijnt, en dringend ingrijpen is hier dan ook vereist ). Dan opnieuw consultaties en om de dag af te sluiten nog 2 cystoscopies.

 Image

Moe en tevreden naar ons “ logement “ met onze persoonlijke kok. Morgen staan voorlopig een 5tal ingrepen ( TURP, hydrocoële, steen in een blaas, blaastumor, enz…)gepland, en in de namiddag is er opnieuw consultatie ( de stapel dossiers van patiënten is veelzeggend ).
Dat we hier voldoende werk hebben, daar zijn we nu reeds van overtuigd. Morgen meer nieuws…..Warme groetjes uit Nikki. Marc en Carine.

Bookmark and Share

0 comments:

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Inline assets are allowed.
  • Insert Flickr images: [flickr-photo:id=230452326,size=s] or [flickr-photoset:id=72157594262419167,size=m].
  • Youtube and google video links are automatically converted into embedded videos.
CAPTCHA
This question is placed to prevent automated spam submissions.